Hei-hei! Kui kena, et sa siia lehele jōudsid! Just kena kuna ma olen siiski pärit Saaremaalt.

BiPa lugu

Minu nimi on Birgit. Suure innu ja hoolivusega juhin kahte ettevõtet, mis tegelevad erinevate küpsetiste tootmisega. 


BiPa brändi lõin ma 2019 aastal kui tekkis vajadus pakkuda perele natuke erilisemaid torte tähtpäevade puhul. Mis siis muutus mu elus? Nimelt, tegelikult olin ma ise lapsena täielik allergik kuid tänu alternatiivsetele meetoditele saan täna süüa peaaegu kõike. Küll aga kui sündis meie perre teine laps, sain ma juba paari kuu pärast aru, et ka tema toidulaud saab olema piiratud. Nimelt tuli jätta välja toidulaualt gluteen ja piimatooted kuna vaid siis paranes lapse nahk täielikult. 


Kuidas BiPa aga suuremaks kasvas kui vaid oma kodus küpsetamine? Siis kui oli vaja esimest torti, mis ei sisaldaks gluteeni. Lisaks aga oli kriteeriumiks asjaolu, et tort peaks olema selline tavaline ja uhke mitme kihiga tort nagu ikka, aga oi kui keeruline oli sellist turult leida! Ja kuna ma tegijat ei leidnud, katsetasin ja tegin ise (see sama tort, pisikeste muudatustega, on muide veel tänaseni meie e-poes olemas – tort “Mia”). Minu üllatuseks juba kohe tulid ka esimesed soovid ja tellimused. Ja nii saigi alguse uus ja väga huvitav hobi – tordimajandus, nagu ma ise ütlen. Kiirelt registreerisin ma end VET-ametis kui kodus toidukäitleja ja ajasin korda ka kõik muud vajalikud paberid. Veel peaaegu, 2021 aasta keskpaigani tegutsesingi tortide valmistamisega ainult oma kodus. Kui aga juulis sai ostetud pagarikoda (Priileib OÜ), siis viisin ka torditegemise üle uude asukohta ja kööki pealinnas Laagris. 


Teine minu armas ettevõte on Priileib OÜ. Priileib toodab Harjumaal, Laagris erilisi leivatooteid ja küpsetisi, mis nimelt on sobikud neile, kes soovivad oma menüüst välja arvata nisujahu, gluteeni, suhkru ja laktoosi. Tavapärasesse valikusse kuuluvad leivad, pätsikesed ja mitmesugused erinevad küpsised, hooajaliselt müüakse ka teisi küpsetisi nagu näiteks vastlakuklid ja piparkoogid. Täna on Priileiva tooted müügil Selverites üle Eesti, Rimides, Tallinna Kaubamajas, Stockmannis, Delice kauplustes ning aeg ajalt on avatud ka kaasa ostmise võimalus Laagrist Pagarikojast kohapealt. 


Hariduse ja töökogemuse osas – oman enam kui 10 aastat töökogemust toitlustuses, nii ettekandja kui ka restorani juhina väike- ja suurettevõtetes. Lisaks olen töötanud koolitus- ja talendijuhina ning personalijuhina. Inimesed ja suhtlemine on olnud mulle südamelähedane juba ammu ning saavad olema ka edaspidi kuna olen siiski nüüd juba täiskohaga ettevõtja.

Jaga Facebookis!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart